Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Data publikacji: 2005-08-23

Warunki prowadzenia kempingu

Niedawno dostałem w spadku działkę nad jeziorem. Wspólnie z żoną stwierdziliśmy, że moglibyśmy zrobić na niej kemping. Słyszałem jednak, że w tym celu powinienem spełniać określone wymagania. Czy to prawda? Chciałbym prowadzić zwykły kemping dla studentów, czy poza prądem i bieżącą wodą muszę go jeszcze jakoś wyposażać? - Marek J. z Brodnicy
Tak, to prawda: do kempingów mają bowiem zastosowanie przepisy dotyczące obiektów hotelarskich, co oznacza, że odnoszą się do nich regulacje ustawy o usługach turystycznych.
Zgodnie zaś z treścią tej ustawy, usługi hotelarskie co do zasady mogą być świadczone w obiektach hotelarskich, które spełniają:  
• wymagania co do wielkości obiektu, jego wyposażenia oraz zakresu świadczonych usług, ustalone dla rodzaju i kategorii, do których obiekt został zaszeregowany,
• wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami.  
Przepisy tej ustawy określają, w jaki sposób należy rozumieć poszczególne pojęcia obiektów hotelarskich, podając ich definicje. I tak za kempingi uważa się obiekty strzeżone, umożliwiające nocleg w namiotach, samochodach mieszkalnych (campobusach) i przyczepach samochodowych, przyrządzanie posiłków, parkowanie samochodów, a także świadczące usługi związane z pobytem klientów; obiekty te mogą dodatkowo umożliwiać nocleg w domkach turystycznych lub innych obiektach stałych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00