Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2006-06-27

Hity kadrowe

Prawo pracy wpływa bezpośrednio na relacje szefa z podwładnymi, pozwala na efektywną pracę, stanowi o zadowoleniu pracowników i tą drogą kreuje wyniki finansowe firmy. Z kolei lekceważenie przepisów może nas drogo kosztować - począwszy od grzywien, a skończywszy na wielotysięcznych odszkodowaniach zasądzanych w najpoważniejszych sprawach. Dlatego tak ważna jest nie tylko znajomość regulacji, ale również świadomość ich praktycznych skutków. „Poradnik” przybliża prawo pracy w nowym ujęciu, skupiając się na praktycznych aspektach prezentowanej problematyki i regulacjach wątpliwych, które mogą nastręczać trudności. Omawiamy zawieranie umów i zasady ich rozwiązywania, regulację urlopów, czas pracy, a także drażliwe kwestie nierównego traktowania pracowników. Nie stronimy też od uwag krytycznych, eksponując potencjalne zagrożenia, na które możecie się Państwo natknąć w pracy zawodowej.

Stan prawny na 13 czerwca 2006 r.
Krzysztof Lesiak - adwokat i partner,
Wojciech Nowak - adwokat i partner,
Rafał Cisek - radca prawny,
Beata Biedroń - aplikant sądowy,
Żaneta Łyko - aplikant adwokacki,
Grzegorz Słocki  - aplikant adwokacki
Kancelaria Lis i Partnerzy z Wrocławia
WYŚLIJ PYTANIE
pgp@infor.pl
„Poradnik” jest wynikiem doświadczeń zebranych przez Kancelarię Lis i Partnerzy podczas jej działań na rzecz obsługiwanych przez nią przedsiębiorstw. Jest zatem odzwierciedleniem problemów występujących w działalności każdego przedsiębiorcy, lecz dotyczących przecież jego pracowników. Z tej też przyczyny nie może być traktowany jedynie jako poradnik dla przedsiębiorców. Udzielane odpowiedzi mają wartość także dla osób zatrudnionych, jakże często stawianych w sytuacjach trudnych, zmuszanych do konfrontacji z ekonomicznie (bo już niekoniecznie prawnie) silniejszą stroną stosunku pracy.
Umowa o pracę
Podstawą każdego zatrudnienia jest umowa o pracę. Dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo ją sformułować i jakie niebezpieczeństwa kryją się w konkretnych postanowieniach.
1. Świadectwo po zakończeniu umowy
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00