Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała składu 7 sędziów NSA z dnia 20 marca 2000 r., sygn. FPS 14/99

Używanie maszyn i urządzeń zaliczonych do grupy 3 - 6 i 8 Klasyfikacji rodzajowej środków trwałych oraz środków transportu /z wyjątkiem samochodów osobowych/ w gminach o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym, o którym mowa w par. 7 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 stycznia 1995 r. w sprawie amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także aktualizacji wyceny środków trwałych /Dz.U. nr 7 poz. 34 ze zm./ może polegać również na ich oddaniu osobom trzecim do odpłatnego używania na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, pod tym jednak warunkiem, że wyżej wymienione środki będą faktycznie wykorzystywane na terenie gminy o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym.

 

Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie ze skargi "U." Spółki z o.o. w Dz. na decyzję Izby Skarbowej w C. z dnia 29 maja 1998 r., (...) w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 1996 r. po rozpoznaniu w dniu 20 marca 2000 r. na posiedzeniu jawnym wątpliwości prawnych przekazanych przez skład orzekający Naczelnego Sądu Administracyjnego postanowieniem z dnia 20 kwietnia 1999 r. w sprawie III SA 7257/98 do wyjaśnienia w trybie art. 49 ust. 2 ustawy z dnia 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym /Dz.U. nr 74 poz. 368 ze zm./:

Czy używanie środków trwałych w gminach o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym, o którym mowa w par. 7 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 stycznia 1995 r. w sprawie amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także aktualizacji wyceny środków trwałych /Dz.U. nr 7 poz. 34 ze zm./ może polegać na ich oddaniu osobom trzecim do odpłatnego używania /nawet poza terenem gmin zagrożonych bezrobociem/ na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.

podjął następującą uchwałę:


UZASADNIENIE

Postanowieniem z dnia 20 kwietnia 1999 r., III SA 7257/98, Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, w sprawie ze skargi "U." Spółki z o.o. w Dz. na decyzję Izby Skarbowej w C. w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 1996 r. wystąpił o wyjaśnienie przez skład siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wątpliwości prawnych, zawartych w następującym pytaniu:

"Czy używanie środków trwałych w gminach o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym, o którym mowa w par. 7 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 stycznia 1995 r. w sprawie amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także aktualizacji wyceny środków trwałych /Dz.U. nr 7 poz. 34 ze zm./ może polegać na ich oddaniu osobom trzecim do odpłatnego używania /nawet poza terenem gmin zagrożonych bezrobociem/ na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00