Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała składu 5 sędziów NSA z dnia 7 kwietnia 2003 r., sygn. FPK 10/02

Odmówić udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania prawne.

Odmówić udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania prawne.

Naczelny Sąd Administracyjny przy udziale Marii Kalocińskiej, prokuratora Prokuratury Apelacyjnej delegowanej do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie z odwołania "A." S.A. z siedzibą w B.-B. od decyzji Wójta Gminy P. z dnia 31 lipca 2002 r. (...) w przedmiocie podatku od nieruchomości po rozpoznaniu w dniu 7 kwietnia 2003 r. na posiedzeniu jawnym, pytania prawnego pełnego składu Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B.-B. zgłoszonego na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 12 października 1994 r. o samorządowych kolegiach odwoławczych /Dz.U. 2001 nr 79 poz. 856 ze zm./ o następującym brzmieniu:

1. Czy za grunty "zajęte na zbiorniki wodne retencyjne" /art. 5 ust. 1 pkt 7 lit. "b" ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych - t.j. Dz.U. 2002 nr 2 poz. 84/ uważać należy grunty nad podziemnym, naturalnym zbiornikiem wód, dodatkowo zasilanym z basenów nawadniających /czyli sztucznie/ w granicach strefy ochrony bezpośredniej?

2. Czy należące do przedsiębiorcy grunty zajęte na zbiorniki wodne retencyjne, tworzą odrębną kategorię podatkową gruntów, określoną w art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych opodatkowaną według stawki określonej w oparciu o art. 5 ust. 1 pkt 7 lit. "b" tejże ustawy, czy też stanowią one grunty związane z działalnością gospodarczą, określone w art. 5 ust. 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych i podlegają opodatkowaniu stawką określoną w treści art. 5 ust. 1 pkt 6 tej ustawy?

podjął następująca uchwałę:


UZASADNIENIE

Pełny skład Samorządowego ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00