Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 1 października 2008 r., sygn. I FSK 1233/07

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz (sprawozdawca), Sędzia NSA Artur Mudrecki, Sędzia WSA (del.) Jerzy Płusa, Protokolant Krzysztof Zaleski, po rozpoznaniu w dniu 1 października 2008 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Z. L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 27 grudnia 2006 r., sygn. akt I SA/Kr 445/04 w sprawie ze skarg Z. L. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 15 marca 2004 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i wrzesień 2003 r. 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od Z. L. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w K. kwotę 450 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

 

UZASADNIENIE

Zaskarżonym wyrokiem z 27 grudnia 2006 r., sygn. akt I SA/Kr 445/04 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargi Z. L. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w K. z 15 marca 2004 r. nr ... w przedmiocie podatku od towarów i usług za kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i wrzesień 2003 r. i przeniesienia odpowiedzialności na byłego wspólnika.

W uzasadnieniu Sąd ten wskazał, że decyzjami z 22 grudnia 2003 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w N. określił byłej Spółce Cywilnej: Z. L. i M. K. z siedzibą w N. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za powyższe okresy rozliczeniowe, orzekając jednocześnie o odpowiedzialności Z. L., jako byłego wspólnika tej spółki, za przedmiotową zaległość. W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono bowiem, że do 15 kwietnia 2003 r. działalność gospodarcza prowadzona była w formie spółki cywilnej. Najpierw wspólnikami były: Z. L., K. S. i M. K., następnie na podstawie aneksu nr 2a do umowy spółki ustalono, że K. S. nie będzie brała udziału w działalności gospodarczej, a następnie aneksem nr 3 (podpisanym już tylko przez 2 wspólniczki) ustalono, że M. K. nie będzie brała udziału w działalności gospodarczej i nie będzie z tego tytułu osiągać dochodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00