Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 kwietnia 2013 r., sygn. I FSK 873/12

Dostawa tuszów i tonerów do drukarek zainstalowanych na statkach cypryjskiego armatora spełnia warunki zaopatrzenia statku, o którym mowa w art. 83 ust 1 pkt 10 ustawy o VAT.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia NSA Janusz Zubrzycki, Sędzia WSA (del) Izabela Najda-Ossowska (sprawozdawca), Protokolant Marek Wojtasiewicz, po rozpoznaniu w dniu 25 kwietnia 2013 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 29 lutego 2012 r. sygn. akt I SA/Sz 947/11 w sprawie ze skargi P. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 20 lipca 2011 r. nr [...] w przedmiocie zastosowania przepisów prawa podatkowego oddala skargę kasacyjną. NSA/wyr.1 - wyrok

Uzasadnienie

1. Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uchylił interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 20 lipca 2011r. wydaną na wniosek P. Sp. z o.o. w S. (skarżącej).

2. W uzasadnieniu Sąd podał, że skarżąca wniosła o pisemną interpretację przepisów prawa podatkowego w zakresie stawki podatku obowiązującej dla dostawy towarów dokonanej na rzecz armatora cypryjskiego. Przedstawiając stan faktyczny wskazała, że zajmuje się m.in. dostawą tuszów i tonerów do drukarek; jednym z jej kontrahentów jest podatnik VAT z siedzibą na Cyprze, będący armatorem tankowców. Skarżąca dokonuje dostaw tuszów i tonerów do drukarek znajdujących się na statkach tego kontrahenta, które przebywają w danym momencie w porcie w S. Są to typowe drukarki biurowe, przeznaczone do obsługi dokumentacji statków np. dokumentacja załadunku i wyładunku. Nie służą celom rozrywki i sportu. Transakcja przebiega następująco:

1) Kontrahent (cypryjski armator) składa zamówienie, na którym widnieje nazwa statku, na który przeznaczony jest towar i dołącza oświadczenie, że jest armatorem tego statku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00