Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 kwietnia 2023 r., sygn. II GSK 164/20

Doręczanie w toku postępowania pism samej stronie postępowania, a nie jej pełnomocnikowi, stanowi naruszenie art. 40 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, ale takie naruszenie nie zawsze musi prowadzić do naruszenia art. 10 § 1 tej ustawy. Ocenę skutków pominięcia w danej sprawie pełnomocnika każdorazowo odnieść należy do okoliczności konkretnej sprawy, przy jednoczesnym uwzględnieniu wpływu tego uchybienia na treść rozstrzygnięcia.

Teza od Redakcji

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Dorota Dąbek (spr.) Sędzia NSA Andrzej Skoczylas Sędzia del. WSA Wojciech Sawczuk po rozpoznaniu w dniu 20 kwietnia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "O." – B.K. Sp. j. w L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 9 października 2019 r. sygn. akt III SA/Wr 146/19 w sprawie ze skargi "O" B. P., K. M. Sp. j. w L. na decyzję Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu z dnia 18 lutego 2019 r. nr 12/2019/odw/II w przedmiocie rozstrzygnięcia konkursu ofert na zawieranie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 9 października 2019 r., sygn. akt III SA/Wr 146/19, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę O. B. P., K. M. sp. j. w L. (zwanej dalej: skarżąca) na decyzję Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu (zwanego dalej: Dyrektor NFZ, organ) z dnia 18 lutego 2019r., nr 12/2019/odw/II, w przedmiocie oddalenia odwołania od rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej.

Sąd pierwszej instancji orzekał w następującym stanie sprawy:

Dyrektor NFZ ogłosił postępowanie konkursowe w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenie pielęgnacyjne i opiekuńcze w zakresie świadczenia w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej na obszarze powiatu milickiego, wskazując, że po przeprowadzeniu postępowania mogą zostać zawarte maksymalnie 3 umowy. W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęły 3 oferty, w tym oferta skarżącej. W części jawnej konkursu komisja konkursowa wybrała 3 oferty, przyznając ofercie skarżącej 58,500 punktów, a pozostały oferentom odpowiednio 84,500 i 80,566 punktów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00