Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 16.07.2003, sygn. II US. POIII/423/12/03, Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie, sygn. II US. POIII/423/12/03

Jak należy opodatkować i na jakich drukach zadeklarować dywidendę otrzymaną z tytułu udziałów posiadanych w spółce mającej siedzibę na terenie Singapuru?

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 14a § l ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie w odpowiedzi na pismo z dnia 17.06.2003 r. w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego, wyjaśnia :

Stosownie do art. 10 ust. l i 2 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Rządem Republiki Singapuru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu sporządzonej w Singapurze dnia 23 kwietnia 1993 r. (Dz.U. z 1994 r. Nr 38, poz. 139) dywidendy wypłacane przez spółkę mającą siedzibę w Umawiającym się Państwie (Singapur) osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie (Polska) mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie (Polska).Dywidendy te mogą być jednak opodatkowane także w Umawiającym się Państwie (Singapur) i według prawa tego Państwa, w którym spółka wypłacająca dywidendy ma swoją siedzibę, lecz jeżeli odbiorca dywidend jest ich właścicielem, podatek ten nie może przekroczyć 10% kwoty dywidend brutto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00