Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 05.10.2005, sygn. PD-1/4218/i-30/05, Izba Skarbowa w Krakowie, sygn. PD-1/4218/i-30/05

Czy wykazane po stronie aktywów należności i środki pieniężne związane z ZFŚS powinny być uwzględniane przy wycenie składników majątkowych przedsiębiorstwa wniesionego w zamian za udziały do Spółki ?

Pytanie podatnika

DECYZJA

Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie działając na podstawie art. 14b § 5 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.)

zmienia postanowienie

Naczelnika Małopolskiego Urzędu Skarbowego z dnia 29 marca 2005r. Nr PD2/423-12/05 w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych

i stwierdza, iż przedstawione we wniosku Spółki stanowisko jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

Spółka z o.o., występując na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa do organu I instancji o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych, przedstawiła następujący stan faktyczny:Z dniem 1 stycznia 2003 r. został wniesiony przez Spółkę Akcyjną aport niepieniężny na pokrycie udziałów w nowo utworzonej Spółce z o.o., w postaci składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa.Przedmiotem aportu były:1. aktywa: wartości niematerialne i prawne, rzeczowe aktywa trwałe (środki trwałe i środki trwałe w budowie), długoterminowe rozliczenia międzyokresowe (aktywa z tytułu podatku odroczonego), zapasy, należności i środki pieniężne,2. pasywa: zobowiązania krótkoterminowe, rezerwy na świadczenia emerytalne i jubileuszowe, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.W wartości należności i środków pieniężnych po stronie aktywów znajdowały się również należności i środki pieniężne związane z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych. Należności z tytułu ZFŚS i środki pieniężne zgromadzone na wyodrębnionym rachunku bankowym, prowadzonym zgodnie z ustawą o ZFŚS, były równe wartości funduszy specjalnych wykazanych po stronie pasywów. W wyniku wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie powstała dodatnia wartość firmy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00