Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.09.2005, sygn. US40-DP-421/HKO/87/2005, Urząd Skarbowy Warszawa-Wola, sygn. US40-DP-421/HKO/87/2005

Czy po 9 latach intensywnych działań windykacyjnych i zaprzestaniu, w związku z niemożnością wyegzekwowania, dochodzenia należności w kwocie 20.485,80 zł wynikającej z faktury wystawionej w 1996r., wierzytelność ta winna być obecnie zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?.

Pytanie podatnika

W dniu 26.01.1996r. Spółka X wystawiła fakturę Nr 2/96 obciążającą, dystrybutora jednej z książek, firmę Y kwotą 20.485,80 zł (kwota została opodatkowana w 1996r). Fakturę za pobrany towar i wynikające z niej zobowiązanie, które nie zostało zapłacone, przyjął w imieniu spółki Y prezes. W celu wyegzekwowania należności Spółka X podejmowała liczne działania, tj. wysyłała ponaglenia, podejmowała próby ugody z prezesem, przekazała należność do i firmy windykacyjnej, złożyła w Sądzie Gospodarczym wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika. Działania te nie przyniosły efektu ponieważ prezes Spółki Y unikał odpowiedzialności, ukrywał się, zmieniał adresy, miejsca pobytu, telefony. Wniosek o ogłoszenie upadłości upadł, gdyż z uwagi na brak adresu meldunkowego wezwania dla prezesa Spółki Y nie zostały skutecznie doręczone. Poszukiwania prowadzone w tym zakresie przez Spółkę, z uwagi na bardzo ograniczone legalne możliwości (ustawa o Ochronie Danych Osobowych) również nie przyniosły rezultatów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00