Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 09.06.2005, sygn. 1473/WV/443/105/66/2005/SK, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/WV/443/105/66/2005/SK

Czy możliwe jest wystawianie faktur łącznych, przez kilku dostawców na rzecz jednego odbiorcy?Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego ?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Na podstawie art 14 a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8 póz. 60 ) po rozpatrzeniu wniosku XXXX z dnia 10 marca 2005 roku (data wpływu do urzędu) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji art. 106 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr. 54 póz. 535 z późn. zm.)
Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane we wniosku jest nieprawidłowe w części dotyczącej wystawienia faktur VAT , natomiast prawidłowe w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.

Uzasadnienie

Stan faktyczny podany we wniosku jest następujący:

Podatnik świadczyć będzie usługi logistyczne w zakresie fizycznej dystrybucji towarów. Usługi te, wykonywane będą wyłącznie na rzecz podatników podatku od towarów i usług, świadczone na podstawie umów cywilnoprawnych. Zakres usług obejmuje prowadzenie na rzecz kontrahentów magazynów towarów, w tym ich przechowywanie, pakowanie, wydawanie nabywcom (lub przewoźnikom), w tym również wystawianie faktur dla nabywców tych towarów na podstawie upoważnień wynikających z zawartych umów.Na podstawie tych umów Spółka będzie uprawniona do odbioru należności za sprzedawane towary i przekazywanie tych należności na rachunki poszczególnych kontrahentów. Towary znajdujące się w magazynie stanowią własność kontrahentów, a Spółka jest jedynie uprawniona do ich wydawania nabywcom, wyłącznie za dyspozycją właściciela.Na koniec miesiąca kalendarzowego Spółka wystawiać będzie na rzecz każdego z kontrahentów fakturę VAT za usługi dystrybucji towarów wydane w danym miesiącu kalendarzowym. Sposób wyliczenia wynagrodzenia miesięcznego przysługującego Spółce wynikać będzie z zasad określonych w umowie zawartej z danym kontrahentem, przy czym jego wysokość będzie pochodną ilości sprzedanych towarów. W przypadkach, gdy przedmiotem dostawy na rzecz określonego nabywcy byłyby towary stanowiące własność kilku kontrahentów (dostawców), byłyby wystawiane faktury określające po stronie sprzedawcy dane dwóch lub większej liczby tych dostawców. Faktury takie zawierałyby dodatkowo:a) wskazanie, które z towarów stanowią przedmiot dostawy określonego dostawcy, ze wskazaniem kwotysprzedaży netto tego dostawcy,kwoty podatku od wartości sprzedaży netto tego dostawcy, z podziałem na poszczególne stawkipodatkowe,wartość sprzedaży brutto poszczególnych dostawców.Pytanie Podatnika:Czy możliwe jest wystawianie faktur łącznych, przez kilku dostawców na rzecz jednego odbiorcy? Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego ?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00