Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 01.12.2005, sygn. PP/443-56/P/121338/2005/MT, Urząd Skarbowy w Dąbrowie Górniczej, sygn. PP/443-56/P/121338/2005/MT

Dotyczy właściwego zaklasyfikowania czynności sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego oraz możliwości zastosowania do ww. czynności zwolnienia przedmiotowego.

Pytanie podatnika

W dniu 01.09.2005r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Dąbrowie Górniczej wpłynął wniosek ww. Spółki o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wniosek ten spełniał wymogi formalne stosownie do treści art. 14 a § 1 Ordynacji podatkowej.

Jak wynika z pisma Wnioskodawcy - małżeństwo X prowadzą wspólnie działalność gospodarczą na imię obojga małżonków. Do celów prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystują lokal użytkowy, do którego mają ograniczone prawo rzeczowe, tj. spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego. Prawo to zostało ustanowione w drodze zawartej dnia 23.04.2001r. umowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Wnioskodawca podkreśla, iż w chwili wydania przydziału podatek VAT nie został naliczony. W chwili obecnej małżeństwo zamierza zbyć ww. prawo. W uzupełnieniu wniosku Wnioskodawcy informują, iż budynek w którym mieści się przedmiotowy lokal użytkowy został wybudowany w 1982 roku.Do ewidencji środków trwałych przedmiotowy lokal użytkowy wprowadzono w 2001r. po nabyciu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Wnioskodawcy oświadczyli, iż przed wprowadzeniem, ani też po wprowadzeniu lokalu użytkowego do ewidencji środków trwałych nie ponoszono nakładów na jego modernizację.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00