Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 15.04.2005, sygn. ZD/406-21/CIT/05, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-21/CIT/05

Czy ujemne i dodatnie różnice kursowe powstające w wyniku dokonywania rozliczeń finansowych na zasadach kompensaty mają wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Pytanie podatnika

W dniu 2.02.2005r. Spółka złozyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.

Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż Spółka w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą dokonuje transakcji wyrażonych w walutach obcych z podmiotami mającymi siedzibę poza granicami Polski. W niektórych przypadkach Spółka posiada wierzytelności względem podmiotu zagranicznego (wyrażone w walutach obcych) i jednocześnie ciążą na Niej zobowiązania handlowe lub zobowiązania z tytułu zaciągniętych zobowiązań względem tego samego podmiotu (również wyrażone w walutach obcych) - wówczas uregulowanie przez strony wzajemnych wierzytelności (i zobowiązań) następuje w drodze potrącenia. Potrącenie dokonywane jest do wysokości wierzytelności niższej i do tej wysokości wierzytelności obu stron podlegają umorzeniu - zgodnie z art. 498 Kodeksu cywilnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00