Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.11.2005, sygn. PF-2/415/230/05, Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. PF-2/415/230/05

Czy słuszna jest interpretacja zaliczająca ryczałt pieniężny, wypłacany funkcjonariuszom Służby Więziennej za wyżywienie psa służbowego, do ekwiwalentu zwolnionego od podatku na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Pytanie podatnika

Funkcjonariuszom Służby Więziennej wypłacony będzie ryczałt pieniężny na wyżywienie psów służbowych. Równoważnik ten w całości byłby przeznaczony na zakup środków żywnościowych dla psa i nie zawierałby wynagrodzenia dla przewodnika psa, co wynika z Zarządzenia-1/2004 z dnia 8 stycznia 2004r. w sprawie ustalania metod i form wykonywania zadań ochronnych przez funkcjonariuszy SW, w którym Dyrektor Generalny Służby Więziennej upoważnił dyrektorów jednostek penitencjarnych, do powierzenia nieodpłatnie całodobowej opieki nad psem specjalnym, wytresowanym do wykrywania narkotyków, przewodnikowi- za jego zgodą- poza terenem zakładu karnego. W jednostce w 2005r. nie wypłacono w/w równoważnika, karma była zakupywana za zaliczkę pobieraną z kasy zakładu, która była rozliczana na podstawie faktur.Na wniosek przewodnika psa specjalnego, dyrektor zakładu karnego może wyrazić zgodę na wypłacanie przewodnikowi równoważnika lub przekazanie karmy w naturze, według normy wyżywienie psa. Zasady wydania karmy oraz naliczania równoważnika określa dyrektor zakładu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00