Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.04.2005, sygn. PD415/1/3/2/05, Urząd Skarbowy w Polkowicach, sygn. PD415/1/3/2/05

Z jakiego dnia należy zastosować kurs średni NBP przy obliczaniu kosztów z tytułu zagranicznej podróży służbowej pracownika ?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIENa podstawie art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8. poz. 60) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Polkowicach stwierdza, że stanowisko Pana - przedstawione we wniosku o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.UZASADNIENIE W dniu 19.01.2005 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Polkowicach wpłynął Pana wniosek o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.Ze złożonego wniosku wynika następujący stan faktyczny:Przedmiotem prowadzonej przez Pana działalności są usługi transportu krajowego i międzynarodowego, w związku z czym zatrudnia Pan kierowców na podstawie umowy o pracę, którzy wykonując swoje obowiązki zostają oddelegowani w zagraniczną podróż służbową samochodem ciężarowym będącym Pana własnością. Za czas pobytu poza granicami kraju kierowcy przysługuje należność z tytułu diet oraz noclegów w walucie kraju, do którego oddelegowany został pracownik. Ponadto za zgodą pracownika zaliczka na zagraniczną podróż wypłacana jest w walucie polskiej.Na tle opisanego stanu faktycznego sformułował Pan następujące zapytanie:Z jakiego dnia należy zastosować kurs średni NBP przy obliczaniu kosztów z tytułu zagranicznej podróży służbowej pracownika.Jednocześnie w treści zapytania zostało zajęte przez Pana stanowisko, że w przedstawionej sprawie zastosowanie znajduje art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, iż "koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursów średnich ogłaszanych przez NBP z dnia poniesienia wydatku" i zgodnie z którym należność z tytułu zagranicznej podróży służbowej pracownika podlega przeliczeniu na złote według kursu z dnia przekroczenia granicy Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00