Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 16.09.2005, sygn. PPM/4430-19/05, Urząd Skarbowy w Działdowie, sygn. PPM/4430-19/05

W jakiej wysokości należy stosować stawkę podatku VAT od zorganizowanych imprez widowiskowo-sportowych, koncertów, i występów artystów na podstawie zawartej umowy zlecenia na płycie głównej hali sportowej, a jaką za wynajem pomieszczeń typu sauna, siłownia, sala korekcyjna, oraz sala główna należących do Gimnazjum?

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 14a § 1-4, art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60), w związku z wnioskiem o dokonanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, złożonym przez Gimnazjum Nr ... im. ..., w dniu 17.06.2005 r., Naczelnik Urzędu Skarbowego w Działdowie orzeka, że:
stanowisko wnioskodawcy wyrażone we wniosku jest prawidłowe wyłącznie w stosunku do usług polegających na organizowaniu koncertów, występów artystów oraz rozgrywek sportowych na stadionach,
w pozostałej części stanowisko wyrażone przez wnioskodawcę jest nieprawidłowe.

W dniu 17.06.2005 r. wpłynął wniosek Gimnazjum Nr ... im. ..., z dnia 17 czerwca 2005 r., o dokonanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wnioskodawca pisze, iż w związku z otwarciem hali sportowej przy szkole zajmuje się organizowaniem rozgrywek sportowych, koncertów i występów artystów, kabaretów, wynajmuje pomieszczenia typu sauna, siłownia, sala korekcyjna oraz sala główna. Prowadzona działalność w tym zakresie jest działalnością non profit, a przychody są przeznaczane na pokrycie kosztów ich organizacji oraz na utrzymanie obiektu hali sportowej oraz szkoły. W dalszej części wniosku Gimnazjum informuje, że Rada Miasta Działdowo podjęła uchwałę Nr .../ .../.. w dniu 24.03.2005 r., w której wyodrębniła źródła dochodów, które mogą być gromadzone na wyodrębnionym rachunku i wskazała ich przeznaczenie. Są to między innymi dochody pochodzące z organizacji imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i muzycznych. Dodatkowo wnioskodawca informuje, że w miesiącu czerwcu 2005 roku obroty z tytułu sprzedaży biletów wstępu mogą przekroczyć 10.000 euro.W związku z powyższym Gimnazjum Nr ... zwróciło się do organu podatkowego z prośbą o określenie właściwej stawki podatkowej lub zwolnienia dla świadczonych przez wnioskodawcę usług polegających na organizowaniu rozgrywek sportowych, koncertów i występów artystów, i określenia właściwej stawki podatkowej lub zwolnienia, co ma wpływ na wysokość obrotu stanowiącego o zwolnieniu podatnika z podatku od towarów i usług. Zdaniem wnioskodawcy, opisane wyżej usługi można potraktować jako usługi wymienione w załączniku Nr 4 do ustawy o VAT, tj. jako zwolnione od podatku, poz. 11 symbol PKWiU ex. 92. Ustawodawca wymienia tu usługi związane z kulturą. W przypadku organizowania imprez sportowych symbol PKWiU 92.62.12 podatnik stwierdza, iż ustawodawca nie wymienia ich w punkcie 4 wyłączeń z usług zwolnionych, związanych z rekreacją i sportem, które nie mają na celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski przeznacza się na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług, na co Rada Miasta dała przyzwolenie we wspominanej wyżej uchwale. W tak rozumianej sytuacji - zdaniem podatnika - usług polegających na organizowaniu imprez kulturalnych i sportowych, nie wlicza się do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00