Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 01.03.2006, sygn. PP/443-4/3/06, Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie, sygn. PP/443-4/3/06

W jakim terminie następuje zwrot podatku VAT, wynikajacy ze złożonego rozliczenia, w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników z krajów Unii Europejskiej na ich ruchomym majatku rzeczowym?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 11 stycznia 2006 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

Na mocy art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.Wnioskiem złożonym w tut. Organie w dniu 11.01.2006 r. wraz z pismem uzupełniającym z dnia 03.02.2006 r. podatnik zwrócił się o udzielenie interpretacji odnośnie terminu zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników z krajów Unii Europejskiej na ich ruchomym majątku rzeczowym.Podatnik wykonuje usługi polegające na przetworzeniu dostarczonych przez kontrahentów z Unii Europejskiej surowców. Zlecający usługi podają do tych transakcji swój numer identyfikacji podatkowej dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. Podatnik przed upływem 30 dni od wykonania usługi, wysyła je na terytorium państwa członkowskiego, z którego pierwotnie zostały wywiezione. Wobec powyższego miejscem świadczenia usług jest zgodnie z brzmieniem ustawy o podatku od towarów i usług terytorium państwa członkowskiego, które wydało zlecającemu usługi numer identyfikacji podatkowej. Podatnik ma wątpliwości czy ma prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 60 dni od daty wpływu rozliczenia (deklaracji VAT-7) do organu podatkowego oraz czy konieczne jest występowanie do naczelnika urzędu skarbowego z wnioskiem o zwrot podatku VAT?Podatnik stoi na stanowisku, iż 22% jego obrotu z tytułu świadczenia przedmiotowych usług, dla których za miejsce świadczenia uznawane jest terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej stanowi kwotę, która powiększa różnicę podatku naliczonego nad należnym podlegającą zwrotowi w terminie 60 dni. Nie jest konieczne również występowanie z wnioskiem o zwrot.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00