Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.02.2006, sygn. 1472/ROP 1/423-331/48/05/DP, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/ROP 1/423-331/48/05/DP

Czy Spółka może wykazać zwiększone koszty i przychody w bieżącej deklaracji CIT-2 (bez korygowania poprzednio złożonych deklaracji CIT - 2 w 2005 roku) oraz czy prawidłowym postępowaniem będzie skorygowanie złożonych już deklaracji rocznych CIT - 8 bez korygowania poszczególnych deklaracji CIT-2 złożonych za te lata?

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E N I E

Na podstawie art. 14a § 4 w związku z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku ABC Sp. z o.o z dnia 19.11.2005 r. (data wpływu do tut. Urzędu 25.11.2005 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie

postanawia

uznać za nieprawidłowe stanowisko Spółki w przedmiocie sposobu dokonywania korekt zeznań o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie 2.)

U Z A S A D N I E N I E

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, kupuje od białoruskiego kontrahenta gaz płynny, sprzedawany następnie na terytorium Białorusi amerykańskiej firmie XYZ LLC. Miejscem sprzedaży jest przejście graniczne pomiędzy Polską a Białorusią, gdzie towar jest transportowany koleją, w cysternach. Zgodnie z umową ramową nr 26-05/2004, zawartą w dniu 26.05.2004 r. pomiędzy ABC Sp. z o.o. jako sprzedającym a XYZ LLC. jako kupującym, nabywca zobowiązany jest do wydania opróżnionych cystern bezpośrednio kontrahentowi białoruskiemu w terminie 144 godzin od chwili zakończenia odprawy celnej i opuszczenia białoruskiego obszaru celnego przez cysterny, którymi był przewożony gaz. Zgodnie z § 9 ust. 3 powyższej umowy za przekroczenie terminu przebywania cystern na terenie Polski (tj. 144 godzin) ABC może żądać od XYZ LLC. pokrycia kosztów kar umownych jakie musiał ponieść względem kontrahenta białoruskiego. Powstałe koszty wiążą się z tym, że dostawca białoruski również ma prawo nałożenia kar umownych z tytułu opóźnionego zwrotu cystern i obciążenia nimi ABC Sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00