Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 31.05.2006, sygn. 1473/WV/443/524/37/2006/SK, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/WV/443/524/37/2006/SK

Pytanie podatnika: a) W jakiej części należy opodatkować zakupy dokonywane przy użyciu kart typu Y i podobnych na terenie krajów Wspólnoty Europejskiej? b) W której części deklaracji VAT-7 właściwym będzie wykazanie tych zakupów i podatku ?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (jednolity tekst Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zmianami ) po rozpatrzeniu wniosku T. Sp. z o.o. , z dnia 06.03.2006r. (data wpływu do tut. Urzędu), uzupełnionego w dniu 03.04.2006r. ( data wpływu do tut. Urzędu) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji w związku z art. 2 pkt. 9, art. 9, art.17 ust. 1 pkt.4, art. 27, art. 28 , art. 106 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późniejszymi zmianami),


Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, podane we wniosku, jest nieprawidłowe.


Uzasadnienie


Stan faktyczny podany we wniosku jest następujący:

SPÓŁKA X prowadzi działalność w zakresie międzynarodowego transportu drogowego i spedycji. Kierowcy korzystają z tzw. kart Y i Z pozwalających na bezgotówkowe: tankowania na stacjach paliw, przejazdy autostradami, opłaty za parkowanie, naprawy samochodów, itp. Dwa razy w miesiącu Spółka jest obciążana przez Y Sp. z o.o. ( lub Z) fakturami za korzystanie z kart. W załączeniu faktura z dnia 31 stycznia br. Na fakturze zestawione są wartości dla poszczególnych krajów wyrażone w walucie kraju i PLN w wartości netto oraz brutto. Nie ma rozbicia na rodzaj dokonanego zakupu - paliwo, parkingi, naprawy, przejazdy. Rozliczenie w rozbiciu na poszczególne zdarzenia przychodzi z opóźnieniem i zawiera kilkadziesiąt stron. Dział techniczny dla własnych celów dokonuje rozliczenia na poszczególne tytuły. Następuje to po dacie obowiązku podatkowego i złożeniu deklaracji. Z tak wystawionej faktury wybierane są kwoty nie zawierające podatku VAT, - dla których wartość netto jest równa wartości brutto i dla nich naliczany jest podatek VAT. Ze względu na brak możliwości przypisania tytułu zakupu kwoty te prezentowane są w deklaracji VAT-7 w pozycji "import usług" ( poz. 34 i 35) oraz odpowiednio w pozostałych nabyciach ( poz. 46 i 47). Co prawda gro zakupów dotyczy paliwa, ale nie znamy NIP bezpośredniego sprzedawcy. Dlatego też zdecydowano się na taką właśnie prezentacje dokonanych zakupów. Od kwot, w których znajduje się podatek od wartości dodanej nie naliczamy podatku VAT i nie wykazujemy ich w deklaracji w pozycji 34 i 35.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00