Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 09.10.2006, sygn. 1472/ROP1/423-207/168/06/RM, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/ROP1/423-207/168/06/RM

Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a, w związku z art. 16 ust. 2 pkt 1 updop wartość wszystkich nieściągalnych wierzytelności występujących na dzień wydania przez organ egzekucyjny postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego, które potwierdza brak majątku na zaspokojenie wierzytelności?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14 a § 4 w związku z art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja Podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Spółki X S. A z dnia 14 czerwca 2006r. (data wpływu 16 czerwca 2006r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie.


postanawia


uznać stanowisko Wnioskodawcy za nieprawidłowe


UZASADNIENIE

Spółka X S. A. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług telekomunikacyjnych w zakresie telefonii komórkowej jako operator sieci ....., występując w obrocie gospodarczym pod marką handlową ....... Sprzedaż usług zgodnie z przepisami prawa podatkowego jest dokumentowana fakturami VAT. Spółka X rozpoznaje przychód należny na zasadach określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, czyli w dacie upływu terminu płatności wynikającego z wystawionej faktury. Niestety niektórzy nabywcy usług nie regulują należności w terminie. W takiej sytuacji Spółka X podejmuje szereg działań windykacyjnych polegających między innymi na telefonicznych i pisemnych wezwaniach, windykacji bezpośredniej przez pracowników Spółki X lub windykacji zewnętrznej. Niektóre sprawy Spółka kieruje na drogę postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komorników. Czasami postępowanie nie przynosi jednak oczekiwanych rezultatów i Spółka X otrzymuje postanowienie w sprawie umorzenia postępowania egzekucyjnego wydane w trybie art. 824 § 1 pkt 3 ustawy z 17 listopada 1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, z późn. zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00