Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.06.2006, sygn. PDP/423-41/06/40972, Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PDP/423-41/06/40972

Pytanie podatnika dotyczy ustalenia czy długi (zobowiązania) przejęte przez nabywcę powinny być uznane przez Spółkę jako przychód do opodatkowania.

Pytanie podatnika

Spółka w złożonym wniosku o wydanie pisemnej interpretacji przedstawiła następujący stan faktyczny: Spółka C.. K.. S.A. sprzedała w dniu 2 stycznia 2006 roku zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci "Zakładu B... R.... C....i" za cenę ustaloną przez podmiot zewnętrzny metodą dochodową tzw. metodą zdyskontowanych strumieni pieniężnych. Zgodnie z tą metodą, zwaną też metodą DCF (discounted cash flow), wartość przedsiębiorstwa (zorganizowanej części przedsiębiorstwa) jest sumą dochodu (wolnych środków pieniężnych) jakie firma (zorganizowana część przedsiębiorstwa) jest w stanie wygenerować w danym okresie czasu (po uwzględnieniu stopy dyskonta) oraz wartości po okresie prognozy czyli tzw. wartości rezydualnej.Ponadto § 8 ust. 1 umowy stanowi, iż Nabywca zobowiązuje się do spłaty wszelkich długów Zbywcy związanych bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej przez Zbywcę w oparciu o zbywaną część przedsiębiorstwa, powstałych do dnia 2 stycznia 2006 roku. Zapis powyższy ma więc charakter przejęcia długów związanych bezpośrednio ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa. Zorganizowana część przedsiębiorstwa pod nazwą "Z..B.... i R... C....i", którego dotyczy zapytanie nie sporządzało samodzielnie bilansu i rachunku zysków i strat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00