Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 07.07.2006, sygn. PI/443-19/06/Z/08, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. PI/443-19/06/Z/08

Podatnik zapytuje czy posiadane poza niego dokumenty potwierdzają fakt wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty i czy w związku z tym ma prawo sporządzić korektę wcześniej złożonej deklaracji VAT-7?

Pytanie podatnika

Decyzja

Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku działając na podstawie:

po rozpatrzeniu zażalenia wniesionego pismem z dnia 24 kwietnia 2006r. na postanowienie Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni znak PP3/443-0012/06 z dnia 13 kwietnia 2006r. zawierające pisemną interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie korekty podatku należnego przy eksporcie towarów

odmawia zmiany postanowienia będącego przedmiotem zażalenia.

UZASADNIENIE

Pismem z dnia 25 stycznia 2006r., uzupełnionym pismem z dnia 28 lutego 2006r. Podatnik zwrócił się do Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie korekty podatku należnego przy eksporcie towarów.

W złożonym zapytaniu Podatnik wskazał następujący stan faktyczny:

Podatnik wyeksportował katalogi reklamowe dla odbiorcy tureckiego. Dostawę towarów zlecił przewoźnikowi, natomiast odprawy celnej dokonał w urzędzie celnym w Gdyni. Po wykonaniu usługi przewoźnik nie zwrócił Spółce egzemplarza 3 dokumentu SAD twierdząc, iż kierowca, który usługę wykonywał nie pracuje już dla przewoźnika, a dokumentów żadnych nie oddał. Przewoźnik nie jest w stanie określić jaką trasą przewożone były katalogi reklamowe oraz w jakim miejscu opuściły teren Wspólnoty. W odpowiedzi na prośbę Wnioskującego odbiorca turecki przesłał potwierdzenie wwozu katalogów na teren Turcji i uiścił całą należność za dostarczony towar zgodnie z otrzymanymi fakturami. Spółka posiada kserokopię 3 strony dokumentu SAD z pieczątką Urzędu Celnego wyjścia, kopię faktury z pieczątką Urzędu Celnego wyjścia, kserokopię dokumentu celnego wwozu towaru na terytorium Turcji w języku oryginalnym, potwierdzenie z banku wpłynięcia należności za dostarczony towar oraz kserokopię dokumentu CMR. Wnioskodawca nie otrzymał na czas stosownych dokumentów, w związku z czym składając deklarację VAT-7 zastosował stawkę podatku VAT właściwą dla dostawy towaru na terytorium kraju.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00