Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.03.2006, sygn. ZD/406-261/CIT/05, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-261/CIT/05

Wnioskujący zwrócił się o wyjaśnienie:- jaki kurs i z jakiego dnia winna zastosować Spółka do przeliczenia wierzytelności wyrażonej w PLN na walutę EUR w celu dokonania zmniejszenia przysługującej Spółce należności od Pożyczkobiorcy z tytułu pożyczki, wyrażonej w walucie EUR,- czy różnice kursowe powstałe pomiędzy dniem uruchomienia pożyczki - dokonania przelewu środków pieniężnych a dniem dokonania wyżej opisanej operacji (tj. zaliczenia wartości scedowanej wierzytelności na poczet spłaty pożyczki) powodującej zmniejszenie kwoty pożyczki stanowią dla Spółki przychód bądź koszt uzyskania przychodu?

Pytanie podatnika

W dniu 12.12.2005r. wpłynął do tutejszego organu podatkowego wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, uzupełniony pismem z dnia 30.01.2006r. (wpływ do tutejszego organu podatkowego w dniu 6.02.2006r.)

Spółka wskazała, iż na podstawie umowy pożyczki przekazała podmiotowi zagranicznemu w Austrii, będącemu udziałowcem Spółki, pożyczkę w walucie EUR na cele związane z działalnością gospodarczą. Pożyczka była uruchamiana w formie przelewów na rachunek bankowy, w zależności od potrzeb Pożyczkobiorcy. Według umowy zwrot pożyczki może następować poprzez kompensatę wzajemnych należności oraz w formie cesji przez Pożyczkobiorcę na rzecz Pożyczkodawcy bezspornych i wymagalnych wierzytelności wobec osób trzecich.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00