Interpretacja
Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 03.10.2006, sygn. PP-I-44081/13/TŁ/06, Izba Skarbowa w Opolu, sygn. PP-I-44081/13/TŁ/06
Dotyczy możliwości świadczenia przez radcę prawnego pomocy prawnej osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy.
DECYZJA
Działając na podstawie art. 14b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn.zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu po rozpatrzeniu zażalenia na postanowienie Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu z 18 lipca 2006 r., Nr PP/443-73-1/06, którym udzielono interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku od towarów i usług - odmawia zmiany zaskarżonego postanowienia.
UZASADNIENIE
Pismem z 8 maja 2006 r. pan X zwrócił się z wnioskiemo udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w swojej indywidualnej sprawie, stosownie do art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej. Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie wynika, że pan X jest radcą prawnym zatrudnionym w ................ i wykonuje swój zawód wyłączniew oparciu o umowę o pracę. W uwagi na nowelizację ustawy o radcach prawnych od 10 września 2005 r. możliwe jest świadczenie przez tę grupę zawodową pomocy prawnej osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy. W związku z tym zmieniły się zasady wyznaczania radców prawnych do prowadzenia spraw z urzędu. Zgodniez § 2 ust. 1 zd. pierwsze załącznika nr 1 do uchwały Nr 475/VI/05 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 22 listopada 2005 r. w sprawie wyznaczania radców prawnych do prowadzenia spraw z urzędu, dziekan wyznacza do prowadzenia sprawy radcę prawnego zamieszkałego w okręgu sądu, o którym mowa w § 1 ust. 1 Regulaminu, według kolejności alfabetycznej na liście radców prawnych, pomijając radców prawnych nie wykonujących zawodu. Prowadzenie sprawy przez radcę prawnego wyznaczonego z urzędu stanowi jego obowiązek zawodowy i korporacyjny (§ 6 w/wym. załącznika).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right