Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 31.01.2006, sygn. PP2/443-100-I/05, Urząd Skarbowy w Elblągu, sygn. PP2/443-100-I/05

- dotyczy: błędu w rejestracji sprzedaży po wydrukowaniu paragonu fiskalnego (błąd w cenie towaru, ilości), rejestracji w Urzędzie Skarbowym "zeszytów korekt".

Pytanie podatnika

Stan faktyczny

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż będąc czynnym podatnikiem VAT podmiot ewidencjonuje obrót i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej.W przypadku stwierdzenia błędu w rejestracji sprzedaży po wydrukowaniu paragonu fiskalnego (błąd w cenie towaru, ilości), ten zostaje zatrzymany przez podatnika, a transakcja jest ponownie ewidencjonowana w urządzeniu rejestrującym. Paragon z prawidłową wartością sprzedaży zostaje wręczony klientowi.Oryginały paragonów z błędnymi danymi są ewidencjonowane w "zeszycie korekt". Sporządzając ewidencję sprzedaży, stanowiącą podstawę sporządzenia deklaracji podatkowej VAT-7, podatnik ewidencjonuje dane wynikające z raportu fiskalnego okresowego, które podlegają pomniejszeniu o dane z "zeszytu korekt".Zdaniem podatnika przedstawiona metoda postępowania jest właściwa; dodatkowo zdaniem pytającego "zeszyt korekt" nie podlega obowiązkowi rejestracji w Urzędzie Skarbowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00