Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 10.05.2006, sygn. US.PD/423-5/JG/06, Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy, sygn. US.PD/423-5/JG/06

1) czy w przypadku samochodów użytkowanych przez Spółkę jako samochody demonstracyjne lub zastępcze przez okres dłuższy niż rok, należy przyjąć je na środki trwałe po upływie roku od daty rejestracji?,2) czy przyjmując je na środki trwałe po upływie 1 roku od daty rejestracji, Spółka będzie miała prawo zastosować indywidualną stawkę amortyzacji tj. 30 miesięcy?

Pytanie podatnika

Pismem z dnia 22.02.2006r., uzupełnionym pismem z dnia 21.03.2006r., Spółka z o.o. w E. wystąpiła do Naczelnika Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Skarbowego w Olsztynie o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych.

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka prowadzi działalność gospodarczą związaną z obrotem samochodami nowymi i używanymi. Zgodnie z wymogami dostawcy stawianymi dealerom, Spółka jest zobowiązana wyodrębnić z zapasu samochodów nowych, samochody zastępcze dla klientów serwisu oraz samochody demonstracyjne do jazd próbnych dla klientów salonu samochodowego. Samochody te w celu dopuszczenia do ruchu są rejestrowane. Podatek VAT jest odliczany na ogólnych zasadach. Mimo rejestracji i użytkowania tych samochodów jako "demo" lub zastępcze, są one traktowane jako towary przeznaczone do sprzedaży i ujmowane w ewidencji księgowej jako majątek obrotowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00