Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 15.02.2007, sygn. PD1A/415-51/06, Urząd Skarbowy w Wadowicach, sygn. PD1A/415-51/06

W jaki sposób ustalić wartość początkową oraz stawkę amortyzacyjną przystosowanego do celów działalności gospodarczej pomieszczenia garażowego?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach działając na podstawie przepisów art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu Pana wniosku z dnia 04.12.2006 r. (data wpływu 12.12.2006 r.) uzupełnionego pismem z 12.02.07 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych - stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko nie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

Z opisanego stanu faktycznego wynika, że w budynku mieszkalnym, w zaadaptowanych do tego celu pomieszczeniach piwnicy, prowadzi Pan sklep spożywczo-przemysłowy. Amortyzację tych pomieszczeń oblicza od wartości początkowej stanowiącej iloczyn metrów kwadratowych używanej powierzchni użytkowej i kwoty 988,00.Ponadto w 2006 r. przeznaczył na cele tej działalności pomieszczenie garażowe dobudowane do budynku mieszkalnego. Poniesiony w 2006 r. koszt przystosowania tego pomieszczenia na cele magazynu spożywczo-przemysłowego, połączonego z powierzchnią sklepową wyniosło około 15.000zł. Z pisma z dnia 12.02.07 r. stanowiącego uzupełnienie wniosku o interpretację wynika, iż obydwa budynki usytuowane na tej samej działce (nie wyodrębnione geodezyjnie dla poszczególnych budynków) maja wspólna ścianę, która w trakcie adaptacji została przebudowana tj. usunięto istniejące okno i wykonano w tym miejscu otwarte wejście łączące obydwa pomieszczenia. Istniejące w lokalu sklepowym instalacje c.o. i wod.-kan. zostały rozbudowane i objęto nimi pomieszczenie garażu. Ponadto w miejscu istniejących wcześniej drzwi wejściowych (garażowych) osadzono okno wystawowe w związku z czym wejście do tego pomieszczenia możliwe jest tylko przez jedne drzwi prowadzące przez istniejący wcześniej sklep mieszczący się w piwnicy budynku mieszkalnego.Wątpliwość Pana sprowadza się do kwestii w jaki sposób ustalić wartość początkowa przystosowanego do działalności pomieszczenia garażowego tj. czy zastosować stawkę przelicznika za 1m2, czy ustalić odrębną amortyzację.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00