Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 29.01.2007, sygn. 1471/NUR1/443-417/06/GW, Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1471/NUR1/443-417/06/GW
Czy otrzymanie kaucji przy wydaniu magnetycznej karty wjazdu na parking oraz jej zatrzymanie na poczet odszkodowania stanowi czynność opodatkowaną VAT?
Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie #8722; biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz stan prawnypostanawia uznać stanowisko Strony za prawidłowe.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka wprowadziła ofertę Parkuj i jedź polegającą na zorganizowaniu przy stacjach kolejowych placów postojowych dla osób korzystających z usług świadczonych przez przewoźników kolejowych. W ramach tej oferty podróżny posiadający bilet na przejazd pociągiem uruchamianym przez Wnioskodawcę może również po uiszczeniu opłaty parkingowej korzystać w okresie ważności biletu kolejowego z placu postojowego dozorowanego przez Spółkę, usytuowanego przy stacjach kolejowych. Wraz z opłatą parkingową, pobierana jest od podróżnego również kaucja zwrotna za wydanie magnetycznej karty wjazdu, na podstawie której można korzystać z miejsc postojowych. Po wygaśnięciu okresu na który zostało wykupione miejsce postojowe, klient zobowiązany jest do zwrotu karty wjazdu. W momencie zwrotu karty następuje również zwrot pobranej uprzednio kaucji. W przypadku braku jej zwrotu w oznaczonym terminie zabezpieczenie w postaci kaucji zostaje zaliczone na poczet odszkodowania należnego z tytułu niewywiązania się podróżnego z umowy korzystania z miejsc postojowych. Po wygaśnięciu okresu na który zostało wykupione miejsce postojowe karta magnetyczna nie ma wartości użytkowej, a ponowna aktywacja karty możliwa jest dopiero po uiszczeniu przez podróżnego opłaty parkingowej w kasie Spółki na podstawie zakupionego biletu kolejowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right