Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 07.05.2007, sygn. 1421/AV/443-423/DEC/KW/07, Urząd Skarbowy w Pruszkowie, sygn. 1421/AV/443-423/DEC/KW/07

Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w sprawie zwolnienia od opodatkowania usług świadczonych w zakresie sędziowania meczów piłki siatkowej.

Pytanie podatnika

W dniu 13.02.2007 r. do tut. Organu podatkowego wpłynął Pana wniosek z dnia 12.02.2007 r. o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług w zakresie sędziowania meczów piłki siatkowej.

Z treści złożonego wniosku wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą (wpis do ewidencji gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Gminy), która obejmuje między innymi działalność związaną ze sportem, pozostałą PKD 92.62.Z i PKWiU 92.62.13 00.10 (usługi indywidualne sportowców, sędziów, trenerów prowadzone na własny rachunek), będąc licencjonowanym sędzią sportowym w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Podstawowa Pana działalność gospodarcza polega na sędziowaniu zawodów piłki siatkowej. Działalność jest ewidencjonowana w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, a rozliczenie następuje wg skali podatkowej. Nie jest Pan podatnikiem podatku od towarów i usług, ale planuje Pan zmianę w tym zakresie.Jako sędzia piłki siatkowej jest Pan członkiem Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). PZPS wydając corocznie licencję uprawnia Pana do sędziowania odpowiedniej kategorii zwodów sportowych. Na zawody wyznacza Pana uznaniowo Wydział Sędziowski PZPS i informuje o tym zainteresowane kluby sportowe. Mecze sędziuje Pan w imieniu PZPS, a za sędziowanie wystawia Pan dla klubu gospodarza spotkania faktury, stosując oficjalne stawki, ustalone przez PZPS w formie ryczałtu sędziowskiego. Nie zawiera Pan umów o pracę z klubami sportowymi, dla których sędziuje Pan mecze.Sędziowie, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, rozliczają się z klubem sportowym na podstawie Delegacji Sędziowskiej, w której w celu ujednolicenia opłat za sędziowanie, ekwiwalent sędziowski oraz koszty związane z sędziowaniem (przejazd, nocleg, diety), PZPS zastąpił ryczałtem za sędziowanie zawodów, który Pan stosuje również, wystawiając fakturę. Tak więc ustalony przez PZPS ryczałt za sędziowanie bazuje wyłącznie na zwrocie kosztów sędziowskich. Przychód z sędziowania (z w/w ryczałtów) sędziowie ci wykazują w corocznym rozliczeniu PIT w pozycji działalność wykonywana osobiście (w tym umowy o dzieło i zlecenia).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00