Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 25.09.2007, sygn. 1421AV/443-744/D/AB/07, Urząd Skarbowy w Pruszkowie, sygn. 1421AV/443-744/D/AB/07

Pytanie podatnika: jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować sprzedaż preparatów do nosa i od czego zależy tak duża różnica stawek podatkowych?

Pytanie podatnika

Z przedstawionego w w/w wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka zamierza wprowadzić na rynek dwa preparaty naturalnego pochodzenia w postaci aerozoli do nosa. Wyroby tego typu są określane jako wyrób medyczny klasy I, a podobne preparaty są już na rynku.Spółka, co wynika z w/w wniosku, zwróciła się do Urzędu Statystycznego w Łodzi z prośbą o klasyfikację w/w wyrobów i nadanie im symboli PKWiU. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że opisane wyroby mieszczą się w grupowaniu PKWiU 24.52.15.Ponadto, jak wynika z pism uzupełniających złożonych do przedmiotowego wniosku, tego rodzaju preparaty są sklasyfikowane jako wyroby medyczne klasy I i zostały zgłoszone przez producenta z Grecji. Zostały one również dopuszczone do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej. Wyroby te posiadają także certyfikat CE oraz odpowiednie zaświadczenia producenta a więc zgodne są z ustawą z dnia 20.04.2007r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 93, poz. 896).Zdaniem Spółki preparat do nosa, który zamierza wprowadzić na polski rynek, może być opodatkowany podatkiem od towarów i usług według stawki 7%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00