Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 12.07.2007, sygn. IIUSpbIA/1/415-57/84e/64/07/BB, Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. IIUSpbIA/1/415-57/84e/64/07/BB

Czy w sytuacji, kiedy zgodnie z przepisami ustawy o opłacie skarbowej wystapi obowiązek zapłaty opłaty skarbowej od udzielonego przez klienta pełnomocnictwa, zapłacona kwota opłaty skarbowej będzie stanowić koszt uzyskania przychodów?

Pytanie podatnika

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Białegostoku pod numerem ...., pod nazwą ... . Przedmiotem prowadzonej przez Pana działalności jest sprzedaż akcesoriów komputerowych, fotograficznych i GSM za pośrednictwem internetu, zarówno poporzez założoną przez Pana stronę internetową, jak i za pośrednictwem wyspecjalizowanych w aukcjach portali internetowych, jak np. www.allegro.pl.Zasadą jest, że klient składa przez internet zamówienie, bądź licytuje dany towar. Po dokonaniu zamówienia, bądź wygraniu aukcji internetowej, klient wpłaca Panu przelewem lub za pobraniem należną kwotę. Nastepnie przesyłkę wysyła Pan klientowi za pośrednictwem Poczty Polskiej, doliczjąc do ceny towaru koszty przesyłki. Za każdym razem do faktury za towar, jako odrębną pozycję, podaje Pan koszty przesyłki podwyższone o 22% podatku VAT za świdczone usługi pocztowe, który odprowadza Pan do urzędu skarbowego. Jednakże zamierza Pan zmienić formę rozliczania się z kosztów przesyłek pocztowych i formę ich prowadzenia. Zgodnie z nawiązaną z klientem umową i udzielonym przez niego Panu pełnomocnictwem, koszt wysłania paczki z towarem za pośrednictwem Poczty Polskiej ponosić będzie Pan, a nasępnie klient będzie zwracać koszty tej przesyłki. Zwrot ten będzie wynosić dokładnie tyle, ile poniósł Pan wysyłając przesyłkę, zaś nadanie przesyłki będzie Pan dokonywał w imieniu klienta i na jego rzecz - jako jego pełnomocnik. Możliwość umieszczania informacji dotyczącej udzielenia Panu pełnomocnictwa do nadania przesyłki pocztowej na stronach prowadzonych przez Pana aukcji istnieje od 1 lutego 2007r. i od tej pory za każdym razem działał Pan i działa jako pełnomocnik nabywców. W tak przedstawionym stanie faktycznym zwraca się Pan z prośbą o rozstrzygnięcie kwestii: czy w sytuacji, kiedy zgodnie z przepisami ustawy o opłacie skarbowej, wystapi obowiązek zapłaty opłaty skarbowej od udzielonego przez klienta pełnomocnictwa, zapłacona kwota opłaty skarbowej będzie stanowić koszt uzyskania ?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00