Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 21.06.2007, sygn. PP-I/44071-4/07/TŁ, Izba Skarbowa w Opolu, sygn. PP-I/44071-4/07/TŁ

Pytanie dotyczy konieczności posiadania przez Gminę odrębnego w stosunku do Urzędu Gminy numeru identyfikacji podatkowej.

Pytanie podatnika

DECYZJA

Działając na podstawie art. 14b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) Dyrektor Izby Skarbowejw Opolu po rozpatrzeniu zażalenia na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oleśnie z 6 czerwca 2005 r., Nr NIP/40012-1/RD/05, którym udzielono interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku od towarów i usług zmienia zaskarżone postanowienie.

UZASADNIENIE

Pismem z 16 marca 2005 r., znak BF-II-3327/1/2005 Urząd Gminy ........... zwrócił się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w swojej indywidualnej sprawie, stosownie do art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej.

Jednostka opisała stan faktyczny, z którego wynika, iż Gmina dokonuje czynności prawnych (np. zawiera umowy dot. usług i inwestycji komunalnych) za pośrednictwem Urzędu Gminy, a ponadto jest stroną umów cywilnoprawnych, również współfinansowanych przez Unię Europejską. Pytanie dotyczy konieczności posiadania przez Gminę odrębnego w stosunku do Urzędu Gminy numeru identyfikacji podatkowej, przy czym Jednostka stoi na stanowisku, iż Gmina nie powinna rejestrować się dla potrzeb podatkowych, ponieważ nie wykonuje ona czynności opodatkowanych samodzielnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00