Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.03.2007, sygn. UPd-2/415-43/06, Urząd Skarbowy w Szczecinku, sygn. UPd-2/415-43/06

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych nabytych w formie wkładu niepieniężnego (aportu) od tej części ich wartości, która została przekazana na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. w sytuacji, gdy ostateczne podwyższenie kapitału zakłdowego nie zostało zarejestrowane w KRS?

Pytanie podatnika

Zgodnie z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta lub marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.

Wnioskiem z dnia 28.12.2006 r. Spółka z o.o. zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Tutejszy organ podatkowy uznając, że stan faktyczny zawarty we wniosku nie został przedstawiony w sposób wyczerpujący, wezwał na podstawie art. 169 § 1 ww. ustawy Spółkę z o.o. do uzupełnienia wniosku w zakresie wyczerpującego i konkretnego przedstawienia stanu faktycznego dotyczącego formy, rodzaju i charakteru umów, na podstawie których nastąpiło nabycie przez Spółkę środków trwałych w postaci wniesionego wkładu niepieniężnego (aportu) jak i charakteru umów, na podstawie których dokonano ich zwrotu (zbycia). Wezwanie z dnia 14.02.2007 r. zostało doręczone Spółce 15.02.2007 r. W odpowiedzi na ww. wezwanie Spółka pismem z dnia 21.02.2007 r. uzupełniła stan faktyczny sprawy w żądanym zakresie przesyłając w załączeniu kserokopie aktów notarialnych (szt. 5), na które powołała się w piśmie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00