Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2007, sygn. ITPP1/443/W-10/07, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443/W-10/07

W odpowiedzi na wezwanie Spółki z dnia 12 listopada 2007 r. (data wpływu 22 listopada 2007 r.) do usunięcia naruszenia prawa poprzez zmianę indywidualnej pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 26 października 2007 r. znak ITPP1/443-166/07/MM, złożone na podstawie art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów pomimo odmiennego uzasadnienia prawnego - stwierdza brak podstaw do zmiany w/w indywidualnej interpretacji uznającej stanowisko Wnioskodawcy za nieprawidłowe.

W dniu 23 sierpnia 2007 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych wynikających z przeniesienia do wydzielonej spółki zorganizowanej części majątku Spółki dzielonej (zorganizowanej części przedsiębiorstwa).

Z przedstawionego zdarzenia przyszłego wynika, że Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie międzynarodowego transportu drogowego oraz uzyskuje przychody z tytułu najmu posiadanego majątku trwałego (budynków biurowych, magazynów, placów składowych itp.). Działalność transportowa oraz działalność dotycząca najmu nieruchomości są odpowiednio wydzielone w sposób umożliwiający rozdzielenie przychodów i kosztów związanych z ich rodzajem. W celu wyodrębnienia zadań i uzyskania efektów w postaci szybszego rozwoju podjęto decyzję o podziale Jednostki. W efekcie, do nowej spółki, na podstawie art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych ma przejść majątek trwały w postaci nieruchomości, a w spółce dzielonej pozostanie majątek ruchomy związany ze świadczeniem usług transportowych. Spółka wydzielona przejmie wszelkie zobowiązania i należności związane z nieruchomościami, przejdzie do niej również część pracowników spółki dzielonej zgodnie z postanowieniami art. 23 Kodeksu pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00