Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2007, sygn. IPPB1/415-248/07-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-248/07-2/AG

Czy zakupy dokonywane za granicą związane z wykonywaniem usług transportu rzeczy poza krajem należy ujmować w kwocie brutto czy w kwocie netto?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 09.10.2007 r. (data wpływu 11.10.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.10.2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca świadczy usługi transportu rzeczy na terenie krajów Unii Europejskiej i poza Unią. Kierowcy nabywają za granicą na potrzeby świadczonych usług paliwo, części zamienne, usługi napraw oraz dokonują opłat za autostrady, parkingi, promy, opłaty spedycyjne itp. Wydatki te dokumentowane są przeważnie paragonami, ale również rachunkami pisanymi ręcznie oraz fakturami, ale rzadko. Nie na wszystkich dokumentach jest wyszczególniony podatek od wartości dodanej. Na niektórych oprócz kwoty do zapłaty podana jest stawka podatku w %. Wnioskodawca rozlicza kierowców z wydatków zagranicznych w kwocie brutto /faktycznej zapłaty/ i w kwocie brutto zarachowuje te wydatki w koszty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00