Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2007, sygn. IPPB2/436-105/07-2/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-105/07-2/AA
Spółka wnosi o potwierdzenie, że w przedstawionym powyżej stanie faktycznym:
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 08.10.2007 r. (data wpływu 23.10.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczoną w zakresie centralizacji, kontroli oraz administrowaniu środkami finansowymi (cash pooling) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23.10.2007 roku został złożony wniosek o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczoną w zakresie centralizacji, kontroli oraz administrowaniu środkami finansowymi (cash pooling).
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. wraz z innymi podmiotami z Grupy (dalej: Uczestnicy Systemu) uzgodniła z Bankiem warunki Umowy Systemu Zarządzania Środkami Pieniężnymi i Kredytem Dziennym w Grupie Rachunków (dalej: Umowa), której celem jest świadczenie kompleksowych usług zarządzania płynnością finansową w ramach Umowy, Bank świadczy na rzecz Spółki (a także innych Uczestników Systemu) usługę kompleksowego zarządzania płynnością finansową w zakresie centralizacji, kontroli oraz administrowania środkami finansowymi (cash pooling). Celem Przedmiotowej usługi jest optymalizacja przepływu środków finansowych w obrębie Uczestników Systemu poprzez odpowiednią organizację mechanizmu zarządzania saldami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right