Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2008, sygn. ITPB3/423-233/a/08/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-233/a/08/AM

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 roku w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14 kwietnia 2008 r. (data wpływu 17 kwietnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty podmiotowi zagranicznemu odsetek w wykonaniu umowy cash poolingu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 kwietnia 2008 r. złożono ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 2 lipca 2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty podmiotowi zagranicznemu odsetek w wykonaniu umowy cash poolingu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka ma zamiar zawrzeć ze spółką-matką oraz innymi podmiotami powiązanymi kapitałowo umowę cash poolingu z fizyczną dostawą środków pieniężnych na rachunek spółki-matki, która będzie posiadaczem głównego rachunku. Wybrano metodę konsolidacji sald (zero balancing) polegającą na codziennym, fizycznym i automatycznym, ustawianiu sald rachunków wszystkich uczestników na zero. Wszelkie lokalne salda dodatnie naliczone bezpośrednio przed terminem rozliczenia są przeksięgowywane na rachunek główny, natomiast lokalne salda ujemne pokrywa się z rachunku głównego. Dla każdego uczestnika cash pool spółka-matka otworzy (w swoich księgach) oprocentowany rachunek rozliczeniowy, na którym księgowane będą dzienne przelewy w ramach cash pool. Salda rachunku rozliczeniowego uzgadnia się na koniec każdego miesiąca i wykazuje w raporcie zadłużenia netto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00