Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2008, sygn. ITPB1/415-411/08/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-411/08/PSZ

1. W jaki sposób amortyzować lokale użytkowe i pozostałe pomieszczenia gospodarcze oraz jak zaksięgować koszty rozpoczętej inwestycji budowlanej (zmiany sposobu użytkowania bramy przejazdowej na lokal użytkowy i dobudowy wiatrołapu)?
2. Czy w tym przypadku należy dokonywać podwójnej amortyzacji, tj. uproszczoną oraz od wartości początkowej)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2008 r. (data wpływu 28 lipca 2008 r.) uzupełnionym pismem z dnia 10 września 2008 r. (data wpływu 12 września 2008 r.) udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dokonywania odpisów amortyzacyjnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 10 września 2008 r.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Odziedziczyła Pani, w części ułamkowej, nieruchomość. W decyzji w sprawie wymiaru podatku od ww. nieruchomości figurują:

  • budynki mieszkalne kamienica z lokalami mieszkalnymi,
  • budynki pod działalność gospodarczą - lokale użytkowe w części parterowej kamienicy,
  • wolnostojące garaże,
  • budynki gospodarcze - na opał dla najemców i dla zaspokojenia potrzeb administracyjnych.

Lokale mieszkalne, jak i lokalne użytkowe znajdują się w jednym budynku (kamienicy). Lokale użytkowe zajmują część parterową kamienicy i posiadają osobne wejścia od strony frontowej budynku. Dwie klatki schodowe usytuowane od strony podwórza posesji, konstrukcyjnie i użytkowo przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców kamienicy, gdyż lokale mieszkalne umiejscowione są w wyższych kondygnacjach budynku. W decyzji wymiaru podatku od nieruchomości zapisano:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00