Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2008, sygn. ITPP1/443-832/08/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-832/08/AJ

Czy można skorygować deklaracje VAT-7 po wystawieniu not korygujących (nazwa i NIP nabywcy) do faktur za materiały budowlane, wykazując VAT do przeniesienia?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2008 r. (data wpływu 26 września 2008 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 grudnia 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty deklaracji podatkowej dla podatku od towarów i usług VAT-7- jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2008 roku został złożony wniosek, uzupełniony pismem z dnia 4 grudnia 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty deklaracji podatkowej dla podatku od towarów i usług VAT-7.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Jest Pan czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług od 30 października 2003 r. W 2006 r. rozpoczął Pan budowę budynku, który według decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i pozwoleniu na budowę ma kategorię obiektu budowlanego PKOB 1110. Według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, budynki mieszkalne są to obiekty budowlane, których co najmniej połowa całkowitej powierzchni użytkowej jest wykorzystywana do celów mieszkalnych. W przypadkach, gdy mniej niż połowa całkowitej powierzchni użytkowej wykorzystywana jest na cele mieszkalne, budynek klasyfikowany jest jako niemieszkalny, zgodnie z jego przeznaczeniem. W związku z faktem, że budynek jest w całości wykorzystywany na cele użytkowe, budynek, według PKOB, jest niemieszkalny. Budynek jest wykorzystywany do celów działalności gospodarczej wynajmuje go Pan w całości na cele użytkowe i wystawia faktury za najem. Budynek został wybudowany własnymi siłami. Za materiały budowlane otrzymał Pan faktury VAT na wartość ok. 60.000 zł, które zostały wystawione na Pana imię i nazwisko, prawidłowy adres, jednak brak na nich numeru identyfikacji podatkowej. Faktury te nie zostały wykazane w deklaracjach podatkowych VAT z powodu niedopatrzenia. Budowa budynku została sfinansowana kredytem hipotecznym udzielonym nie na prowadzoną przez Pana firmę lecz na imię i nazwisko. Budynek jest środkiem trwałym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00