Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2008, sygn. IBPP2/443-53/08/LŻ/KAN-807/01/08, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-53/08/LŻ/KAN-807/01/08

Jaką stawkę podatku VAT winna Spółka zastosować do sprzedaży miejsca postojowego w garażu podziemnym w przypadku, gdy ww. miejsce postojowe nie jest samodzielnym lokalem użytkowym i stanowi jeden z elementów przedmiotu umowy, który ma charakter kompleksowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2008r. (data wpływu 25 stycznia 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania miejsca postojowego w garażu podziemnym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania miejsca postojowego w garażu podziemnym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność developerską. Podpisywana z klientem warunkowa przedwstępna umowa ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży, dotyczy sprzedaży na rzecz klienta przez Spółkę lokalu w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wraz z miejscem postojowym oraz przynależnym udziałem we własności nieruchomości i własności powierzchni wspólnych budynków. Treść umowy wskazuje, że (...) sprzedający przeniesie na rzecz kupującego odrębną własność samodzielnego lokalu mieszkalnego (...) wraz z częścią udziału w prawie własności tej nieruchomości i własności powierzchni wspólnych budynku oraz miejscem postojowym w garażu podziemnym i pomieszczeniem gospodarczym (...). Przedmiot umowy spełnia definicję budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym zgodnie z art. 41 ust. 12a ustawy o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00