Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.04.2008, sygn. IBPP2/443-144/08/ICz/KAN-1604/02/08, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-144/08/ICz/KAN-1604/02/08

Czy Wnioskodawca prawidłowo stosuje stawkę VAT 7% w opisanym stanie faktycznym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2008r. (data wpływu 18 lutego 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania stawki podatku w przypadku dostawy wyrobów medycznych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania stawki podatku w przypadku dostawy wyrobów medycznych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o wpis do ewidencji prowadzonej przez wójta gminy. Podstawowy przedmiot działalności Wnioskodawcy zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności to: 33.10.a - produkcja sprzętu medycznego i chirurgicznego oraz przyrządów ortopedycznych, mebli medycznych, z wyłączeniem działalności usługowej. Na podstawie zawartych umów bądź doraźnych zleceń Wnioskodawca produkuje części do mebli lekarskich - rehabilitacyjnych.Otrzymując zlecenie od zleceniodawcy realizuje je w oparciu o wskazane przez zleceniodawcę wymiary, kształt i formę. Zleceniodawca też ściśle określa rodzaj zużytych materiałów, rodzaj wykorzystanego tworzywa a nawet wskazuje kolorystykę.Realizując zlecenie, Wnioskodawca angażuje własne maszyny, sprzęt, pomieszczenia oraz pracę pracowników zatrudnionych w firmie.Leżyska oraz blaty do mebli lekarskich-rehabilitacyjnych, wykonuje głównie z materiału własnego. W efekcie jego pracy powstaje część mebla. Elementy te sprzedaje stosując stawkę VAT 7%. Ponadto produkuje schodki rehabilitacyjne oraz taborety rehabilitacyjne, które sprzedaje z zastosowaniem stawki VAT 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00