Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2008, sygn. IBPP3/443-523/08/BWo, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-523/08/BWo
1.Czy istnieje konieczność rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia w związku z przemieszczeniem do Polski maszyn nabytych przez Wnioskodawcę na terytorium Niemiec i tam następnie wynajmowanych (na podstawie art. 9 lub art. 11 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług)?
2.Wskazania daty powstania obowiązku podatkowego w przypadku uznania, że nastąpiło wewnątrzwwspólnotowe nabycie (art. 20 ustawy o podatku od towarów i usług)?
3. Wskazania deklarowanej podstawy opodatkowania (art. 31 ust. 2 pkt 1 ustawy)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2008r. (data wpływu 17 lipca 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ze wskazaniem momentu powstania obowiązku podatkowego i podstawy opodatkowania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2008r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ze wskazaniem momentu powstania obowiązku podatkowego i podstawy opodatkowania.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Na podstawie umowy dotyczącej sprzedaży urządzeń produkcyjnych Wnioskodawca nabył od niemieckiego sprzedawcy liczne maszyny i urządzenia.
Towary te były dostarczane do Wnioskodawcy sukcesywnie. Zgodnie z zawartą umową przejście własności poszczególnych maszyn na Wnioskodawcę następowało każdorazowo z chwilą wystawienia faktury.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right