Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2008, sygn. ILPB3/423-339/08-4/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-339/08-4/MC

Według jakich kryteriów należy dzielić koszty uzyskania przychodu na koszty bezpośrednie i pośrednie?Jaką metodę podziału kosztów bezpośrednich ustalonych za dany miesiąc (rok) obrachunkowy należy zastosować w przypadku, gdy przychody podatkowe zaewidencjonowane w tym miesiącu dotyczą usług realizowanych w różnych miesiącach? Jak skonstruować klucz podziałowy kosztów?W jaki sposób ustalić prawidłową wartość zaliczki na podatek dochodowy, jeżeli w dacie jej wpłaty nie są znane kwoty kosztów bezpośrednich, dotyczące usług realizowanych w następnych miesiącach (możliwe jest ich ustalenie nawet trzy miesiące później)?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 04 czerwca 2008 r. (data wpływu 05.06.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 05 czerwca 2008 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 01.09.2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.


W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka wykonuje usługi komunikacji miejskiej. Przychodami, które pozyskuje świadcząc ww. działalność są m.in. przychody ze sprzedaży biletów jednorazowych i okresowych.

W związku z treścią interpretacji, otrzymanej przez Spółkę o sygnaturze ILPB3/423-146/08-4/MC, w myśl której do przychodów podatkowych danego miesiąca zalicza się wszelkie wpłaty pozyskane przez Spółkę od pasażerów z tytułu sprzedaży biletów, niezależnie czy te przychody dotyczą usługi wykonywanej w tym samym miesiącu, w którym wpłata została dokonana, czy też w miesiącu lub miesiącach następnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00