Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2008, sygn. ILPB3/423-637/08-2/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-637/08-2/HS

Powiązania między podmiotami oraz sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2008 r. (data wpływu 01.10.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 października 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji przez Spółkę oraz firmy A i B.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka z o.o. zajmująca się m.in. handlem częściami zamiennymi do różnego typu urządzeń komunalnych oraz gotowymi pojazdami komunalnymi przeprowadza transakcje z dwoma firmami osób fizycznych: firmą A, której właścicielem jest Prezes Zarządu Spółki posiadający 50% udziałów w Spółce oraz firmą B, której właścicielem jest V-ce Prezes Zarządu posiadający również 50% udziałów w Spółce. Transakcje zawierane pomiędzy tymi podmiotami przebiegają następująco:

  • Spółka sprzedaje części zamienne do firm A i B są to różnego rodzaju części, które nie są sprzedawane w tych samych cenach. Cena każdej części ustalana jest w następujący sposób: do ceny katalogowej producenta tych części, których Spółka jest dystrybutorem doliczana jest stała marża wyrażona w procentach;
  • firmy A i B wykonują dla Spółki usługi, polegające na montażu pojazdów komunalnych. Montaż polega na połączeniu zabudowy, np. śmieciarki z podwoziem samochodu ciężarowego. Spółka obciążana jest za wykonane usługi oraz za zużyte w trakcie ich wykonywania materiały. Usługi te różnią się między sobą m.in. ilością i rodzajem zużytych w trakcie ich wykonywania materiałów oraz zakresem wykonywanych czynności (np. instalacją różnego typu opcji dodatkowych). Cena wykonania samego montażu (czyli tylko połączenie zabudowy z podwoziem) określona jest w stałej wartości. Ceny zainstalowania opcji dodatkowych (czyli wyposażenia dodatkowego, np. instalacja dodatkowych lamp, systemu centralnego smarowania) ustalane są oddzielnie w zależności od ich rodzaju.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00