Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.03.2008, sygn. IP-PB3-423-22/08-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-22/08-2/JG

Czy w opisanej sytuacji amortyzacja naliczona od całości wydatków dokonanych na modernizację kamienicy jest kosztem uzyskania przychodu dla B Sp. z o.o.? Czy spółka poprawnie wykazała operacje gospodarcze zaewidencjonowane na podstawie refaktur wystawionych na Wspólnotę z tytułu wydatków poniesionych na modernizację jako przychód podatkowy?Czy B Sp. z o.o. miała prawo na podstawie wystawionych refaktur zmniejszyć wartość środków trwałych i od mniejszej wartości początkowej naliczać amortyzację?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 grudnia 2007 r. (data wpływu 17 grudnia 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2007r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka B Sp. z o.o. jest większościowym właścicielem kamienicy, w której w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wynajmuje lokale innym podmiotom gospodarczym oraz osobom fizycznym. W kamienicy tej wydzielone są lokale mieszkalne będące odrębną własnością pozostałych właścicieli i w związku z taką sytuacją prawną istnieje w niej Wspólnota Mieszkaniowa. Spółka zawarła ze wspomnianą Wspólnotą umowę o zastępstwo inwestycyjne, na podstawie której dokonywała wszelkich czynności niezbędnych do przeprowadzenia generalnego remontu i modernizacji kamienicy - włącznie z wykonaniem nowej elewacji. Spółka, będąc w ramach zawartej umowy inwestorem zastępczym oraz jednym z członków Wspólnoty zobowiązała się wyłożyć z góry fundusze na wykonanie wszystkich prac oraz zakup materiałów. Zamawiający czyli Wspólnota Mieszkaniowa zobowiązała się raz na rok do zwrotu tych funduszy na podstawie refaktur wystawionych przez inwestora zastępczego w części odpowiadającej łącznemu udziałowi pozostałych właścicieli we wspólnocie tj. 18,87%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00