Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.03.2008, sygn. IPPB2/436-219/07-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Spółka wnosi o potwierdzenie jej stanowiska, że w powyżej wskazanym zakresie:

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Państwa, przedstawione we wniosku z dnia 19.12.2007 r. (data wpływu 27.12.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie nabycia od banków wierzytelności przez Spółkę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27.12.2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie nabycia od banków wierzytelności przez Spółkę.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Akt założycielski M... ln.... Sp. z o.o. (dalej zwanej Spółką lub Wnioskodawcą) wskazuje jako przedmiot działalności Spółki, między innymi, pośrednictwo finansowe pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD 65.23Z), oraz działalność pomocniczą finansową, gdzie indziej niesklasyfikowaną (PKD 67.13.Z).

Zgodnie z zakresem działalności określonym w Akcie Założycielskim, w toku swojej działalności gospodarczej Spółka nabywa lub będzie nabywać od banków wierzytelności. Transakcje będą obejmować zarówno tzw. portfele wierzytelności, jak pojedyncze wierzytelności. Wierzytelności będące przedmiotem transakcji stanowią wierzytelności własne banków, wynikające z udzielonych przez banki kredytów. Zawierane umowy nie mają charakteru stałego ani ciągłego, lecz są (będą) pojedynczymi transakcjami obejmującymi jednostkowe wierzytelności lub ich pakiety. Spółka nie wykonuje również usług ściągania długów. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00