Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2008, sygn. IP-PB3-423-271/08-3/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-271/08-3/MS

Czy w związku z połączeniem polegającym na przejęciu przez P spółki osobowej Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów CIT w postaci wartości nominalnej udziałów w P przydzielonych Spółce w procesie połączenia oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 06.02.2008r. (data wpływu 08.02.2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dla Spółki, jako wspólnika spółki osobowej, w momencie przejęcia spółki osobowej przez spółkę kapitałową - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8.02.2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dla Spółki, jako wspólnika spółki osobowej, w momencie przejęcia spółki osobowej przez spółkę kapitałową.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

M Sp. z o.o. (dalej: Spółka) oraz M P ...Sp. z o.o. (dalej: P) należą do irlandzkiej grupy M, działającej w branży deweloperskiej. Spółka zakupiła prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego na terenie Polski, na którym znajdują się budynki i budowle. Zakupione prawo użytkowania wieczystego gruntu, budynki i budowle nie zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, lecz stanowią składnik zapasów (jako towary).Spółka planuje zawarcie konsorcjum z N w celu przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie mieszkań pod klucz oraz powierzchni komercyjnych i garaży. W związku z powyższym Spółka wydzieli z nabytego prawa wieczystego użytkowania gruntu działkę (wraz ze zlokalizowanymi na niej budynkami i budowlami).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00