Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2008, sygn. IP-PB3-423-242/08-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-242/08-2/PS

Czy wniesienie przez Wnioskodawcę nieruchomości do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego? Jak należy określić wartość dla celów podatkowych wnoszonej nieruchomość w ewidencji spółki osobowej? Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową nieruchomości lub wybudowanych na niej obiektów (mieszkań, powierzchni komercyjnych i garaży), a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment uzyskania przychodów z ich zbycia?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25.01.2008 r. (data wpływu 28.01.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychody w Spółce - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.01.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychody w Spółce.

W przedmiotowym wniosku został przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

X o. o. (dalej: Wnioskodawca) oraz Y Sp. z o. o. (dalej: spółka z o. o.) należą do irlandzkiej grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej. Strona zakupiła prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego na terenie Polski, na którym znajdują się budynki i budowle. Zakupione prawo użytkowania wieczystego gruntu, ani budynki i budowle nie zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy, lecz stanowią składniki zapasów (jako towar). Wnioskodawca planuje zawarcie wraz z inną spółką z grupy konsorcjum w celu przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie mieszkań pod klucz oraz powierzchni komercyjnych i garaży. W związku z powyższym Strona wydzieli z nabytego prawa wieczystego użytkowania gruntu działkę (wraz ze zlokalizowanymi na niej budynkami i budowlami) stanowiącą odrębny przedmiot obrotu (dalej: nieruchomość).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00