Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2008, sygn. IPPP1-443-821/08-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-821/08-2/JB

Czy wniesienie przez nią opisanego wyżej aportu do Spółki Celowej będzie się wiązało z koniecznością skorygowania wcześniejszych odliczeń naliczonego podatku od towarów i usług, związanego z nabyciem towarów i usług wchodzących w skład przedmiotu aportu, w szczególności z nabyciem zapasów i środków trwałych wnoszonych do Spółki Celowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2008r. (data wpływu 28 kwietnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku skorygowania odliczonego podatku naliczonego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2008r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku skorygowania odliczonego podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą A na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, nr wpisu ...., jest wspólnikiem zawiązanej w kwietniu 2008r. spółki B sp. z o.o. (dalej jako Spółka Celowa). Wspomniana Spółka stanowi wspólne przedsięwzięcie Pani Wnioskodawcy oraz innych polskich przedsiębiorców, których działalność polega na prowadzeniu sieci sklepów zoologicznych w galeriach i centrach handlowych o uznanej renomie. Taki też będzie profil przyszłej działalności gospodarczej Spółki Celowej. W najbliższym czasie planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego Spółki Celowej. Część udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym zostanie objęta przez Wnioskodawcę w zamian za wkład niepieniężny (aport). Przedmiotem tego wkładu będzie przedsiębiorstwo Wnioskodawcy z pewnymi wyłączeniami. Tytułem aportu Wnioskdoawca wniesie do Spółki Celowej 3 sklepy zoologiczne usytuowane w galeriach X, Y oraz Z. Wnoszony przez Wnioskdawcę wkład będzie obejmował w szczególności wynikające z umów najmu prawa do lokali użytkowych w centrach handlowych, w których prowadzone są sklepy zoologiczne, zapasy towarów znajdujące się w tych sklepach i w magazynie, środki trwałe, wierzytelności związane z prowadzeniem sklepów, prawa do oprogramowania obsługującego sklepy, tajemnice przedsiębiorstwa oraz know-how. Jednocześnie, Spółka Celowa przejmie wszystkich pracowników Wnioskdawcy, którzy są zatrudnieni przy prowadzeniu sklepów. Na podstawie art. 55(2) Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 ze zm.) z przedsiębiorstwa będącego przedmiotem planowanej transakcji wyłączone zostaną pewne składniki majątkowe (w tym m.in. środki pieniężne oraz niektóre towary).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00