Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2008, sygn. IP-PB3-423-666/08-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-666/08-2/MK

Czy Spółka (jako płatnik) ma obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonanych opłat licencyjnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2008 r. (data wpływu 21.04.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka zawiera umowy na prawo do używania programów komputerowych. Łącząca strony umowa jest umową licencyjną, własność programu nie jest przenoszona, program jest chroniony prawem autorskim.

Licencjobiorca jest upoważniony do:

  1. używania fragmentów programów w formie zapisu maszynowego jedynie na wskazanej maszynie,
  2. używania programu w zakresie, w jakim nabył autoryzacje,
  3. wykonywania kopii programu i instalowania ich w celach zgodnych z uzyskaną autoryzacją pod warunkiem umieszczania na każdej kopii programu pełnej lub częściowej uwagi o prawach autorskich oraz innych informacji dotyczących praw własności,
  4. używania dowolnego fragmentu programu dostarczonego w postaci kodu źródłowego lub materiału zastrzeżonego jedynie w celu rozwiązywania problemu związanego z używaniem programu oraz modyfikowania programu w taki sposób, aby mógł współpracować z innymi produktami.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00